„Treści na lat 30”, to projekt w którym chcieliśmy przypomnieć, że instytucja jaką jest Centrum Kulturalne w Przemyślu istnieje pod tą nazwą od 30 lat – od 1991 roku. Poprzez szereg działań, inicjatyw i publikacji głównie on-line przybliżane zostały różne informacje i ciekawostki „z życia” instytucji. Publikowane materiały miały charakter wspomnieniowy i zawierały odniesienia do długoletniej historii instytucji i jej przemian. Wpisy publikowane były na stronie internetowej Centrum Kulturalnego, na FB i kanale  YouTube CK, gdzie ukazywały się krótkie filmy mające zachęcić wszystkich do poznania naszej historii w dość nietypowy sposób – było ich aż 15! Lokalna społeczność została także zaangażowana do współtworzenia tytułowych „Treści na lat 30” poprzez możliwość nadsyłania wspomnień, fotografii, ciekawostek związanych z instytucją.