Termin: październik  2024 r.

Miejsce: sala widowiskowa i klub Piwnice Centrum Kulturalnego w Przemyślu

Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu

Teatr jest miejscem, które dostarcza doznań zmysłowych i estetycznych, rozwija kreatywność, uczy innego spojrzenia, a scena wspólną przestrzenią, na której spotykają artyści z niepełnosprawnościami, teatry młodzieżowe i niezależne, co nadaje wydarzeniu charakter integracyjny. Dla twórców i aktorów spotkania są sposobem zaprezentowania szerokiej publiczności swoich artystycznych osiągnięć, stanowią możliwość podzielenia się swoją wizją świata, wrażliwością. Dla widzów zaś to ciekawe i bogate doświadczenie artystyczne i edukacyjne.

Dlatego podczas Integracyjnych Spotkań Teatralnych „Na Granicy” na jednej scenie spotykają się teatry budowane przez artystów związanych z ruchem amatorskim, zawodowych aktorów i  tych z niepełnosprawnościami. Od kilku lat występom teatralnym towarzyszą dodatkowe wydarzenia, jak chociażby prezentacja filmu pn. „Amatorzy” (2020), reż. Iwona Siekierzyńska, który przedstawia historię amatorskiego teatru „Biuro rzeczy osobistych”, tworzonego przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną czy spotkanie podróżnicze z Anetą Głowacką – mamą autystycznego Tymka, ale też podróżniczką, fotografką, autorką vloga auty.mobilnie.

Wstęp na wszystkie wydarzenia zawsze jest wolny. Integracyjne spotkania mają charakter ogólnopolski.

Kontakt:

Dział Nowych Mediów, Reklamy i Promocji