Termin: kwiecień/maj 2024 r.

Rozstrzygnięcie konkursu połączone z wernisażem odbędzie się 10 maja 2024 r. Wystawę pokonkursową będzie można oglądać od 10 do 26 maja b. r.

Miejsce: sala widowiskowa i klub Piwnice Centrum Kulturalnego w Przemyślu, galeria "Stara Kręgielnia"

Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu

Centrum Kulturalne w Przemyślu od kilku lat jest organizatorem konkursów plastycznych skierowanych do osób z niepełnosprawnościami, zaś jednymi z celów, które przyświecają organizacji tego przedsięwzięcia, jest poznanie i upamiętnienie ważnej dla regionu postaci lub wydarzenia, a także propagowanie sztuki wizualnej jako skutecznej formy terapii osób z niepełnosprawnościami. Konkurs ma zasięg ogólnopolski i co roku cieszy się wielką popularnością wśród uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy, Domów Pomocy Społecznej, uczniów Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych, fundacji i stowarzyszeń wspierających działania osób z niepełnoprawnościami. Ogłoszenie jego wyników połączone jest zawsze z uroczystym otwarciem wystawy, a podniosły charakter wydarzeniu nadaje występ uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu. Z racji zasięgu rozstrzygnięcie konkursu jest transmitowane przez kanał YouTube Centrum Kulturalnego w Przemyślu.

Kontakt:

Dział Nowych Mediów, Reklamy i Promocji