Termin: 04.02.2024 r.

Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzikowie

Organizatorzy: Centrum Kulturalne w Przemyślu, Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzikowie, Wójt Gminy Stary Dzików

Współorganizator: Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie

Przegląd ma na celu prezentację zwyczajów i obrzędów związanych z dorocznym cyklem świąt oraz rodzinnych ceremonii z terenu województw podkarpackiego i lubelskiego. Zespoły poprzez prezentacje scenicznych widowisk kultywują dawne zwyczaje, przekazując tym samym młodszym pokoleniom i środowiskom twórczym wartościowe treści,  składające się na dziedzictwo kulturowe wsi polskiej.

W programie prezentacje konkursowe grup obrzędowych, występ zaproszonego zespołu obrzędowego, wykład etnografa, podsumowanie prezentacji, wręczenie  nagród. Przegląd  organizują: Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzikowie, Centrum Kulturalne w Przemyślu, Wójt Gminy w Starym Dzikowie.

Agata Hemon
Działu Dziedzictwa i Edukacji Kulturowej