Termin: 24 marca 2024 r.

Miejsce: klub Piwnice, Galeria 12, sala widowiskowa Centrum Kulturalnego w Przemyślu

Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu

Centrum Kulturalne w Przemyślu organizuje kolejną edycję konkursu na pisankę wielkanocną, którego rozstrzygnięcie nastąpi 24 marca 2024 r. o godz. 15.00 w Klubie „Piwnice” CK. Przedsięwzięcie to na stałe wpisało się już w kalendarz imprez kulturalnych zarówno w Przemyślu jak i regionie. Niezmiennie zależy nam na podtrzymywaniu tradycji ludowych związanych z okresem Świąt Wielkiej Nocy. Dzięki konkursowi, który ukazuje na szerszym forum pisanki, przyczyniamy się do ochrony i promocji naszego dziedzictwa kulturowego, ze szczególnym uwzględnieniem unikalnej sztuki ludowej.

Konkurs na pisankę skierowany jest do wszystkich zainteresowanych z powiatów: przemyskiego, przeworskiego, jarosławskiego, lubaczowskiego, leżajskiego, rzeszowskiego
i łańcuckiego.

Agata Hemon