• Slider 242
 • Slider 240
 • Slider 235
 • Slider 241
 • Slider 238
 • Slider 227
 • Slider 234
 • Slider 108

Kalendarz imprez

PLIKI DO POBRANIA
 • |  Sierpniowy kalendarz imprez do pobrania

 • 10 września, godz. 14:00 - Zespół Pałacowo-Parkowy w Zarzeczu

  Wydarzenie od:

  „FESTYN POD PLATANEM” – 19. Regionalny Przegląd Grup Śpiewaczych (pieśni zwyczajowe i obrzędowe) – ballady i pieśni starostów weselnych oraz pieśni sieroce

  Wstęp wolny

  Kultywowanie tradycji ludowej oraz przekazywanie kolejnym pokoleniom charakterystycznego dla dawnej polskiej wsi wspólnego śpiewania odbywa się co roku pod innym hasłem. Do udziału w przeglądzie organizatorzy zachęcają także grupy młodzieżowe oraz dziecięce, których repertuar powinien być dostosowany do wykonawcy. Zespoły mogą występować z towarzyszeniem instrumentalnym.

  Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu, Centrum Kultury w Zarzeczu

 • 16 września, godz. 18:00 - sala widowiskowa

  Wydarzenie od:

  4. Festiwal Kultury Rzeczpospolitej: „Dwaj panowie B” wg  Mariana Hemara - spektakl w wykonaniu Polskiego Teatru Ludowego we Lwowie

  Bilety: 20 zł

  Ideą festiwalu jest prezentacja dziedzictwa dawnej Rzeczpospolitej połączona ze współczesną refleksją międzynarodowego grona naukowców i publicystów skupionych wokół tej cennej inicjatywy.

  Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu

 • 28 - 29 września - sala widowiskowa

  Wydarzenie od: Wydarzenie do:

  Integracyjny Festiwal Bajek, Baśni i Legend. Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku

  Wstęp wolny

  Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku są przeglądem teatralnym. Podczas przeglądu przerwy pomiędzy występami teatrów wypełnione są poprzez wspólnie śpiewane piosenki, zabawy, konkursy… W ten sposób przyjeżdżający artyści nawiązują bezpośredni kontakt z innymi uczestnikami przeglądu i razem z wolontariuszami prowadzącymi imprezę budują jej  klimat. Przerwy i wszystkie występy towarzyszące muszą nawiązywać do wybranego przez instruktorów Nieprzetartego Szlaku na dany rok tematu. W tym roku obowiązuje konwencja SPOTKAŃ CYGAŃSKICH.  Konwencja dotyczy wszystkich elementów SANS za wyjątkiem spektakli teatralnych.

  Organizatorzy: Centrum Kulturalne w Przemyślu, Fundacja Nieprzetarty Szlak w Lublinie

 • 1 października – Plac obok Szkoły Podstawowej w Morawsku

  Wydarzenie od:

  5. „BIESIADA NAD MORAWSKIM ŁĘGIEM” – Prezentacja Tradycyjnych Potraw Wiejskich

  Wstęp wolny

  „Biesiada nad Morawskim Łęgiem” skierowana jest do Kół Gospodyń Wiejskich, stowarzyszeń, zespołów z województwa podkarpackiego i ma na celu przypomnienie oraz odtworzenie przepisów dawnych potraw. Podczas tegorocznej edycji oceniane będą tradycyjne potrawy z wykorzystaniem twarogu i rodzimych owoców. Konkursowi towarzyszy „Kiermasz produktów z domowej spiżarni” oraz prezentacje inscenizowanych piosenek o tematyce kulinarnej.

  Organizatorzy: Centrum Kulturalne w Przemyślu, Urząd Gminy Jarosław, Stowarzyszenie „Kobiety Razem” w Morawsku

 • 5 października – Vihorlatske Muzeum w Humennem (Słowacja)

  Wydarzenie od:

  9. Karpacki Biennale Grafiki i Młodzieży – podsumowanie

  Wstęp wolny

  Każda edycja konkursu organizowana jest przez inne państwo, w tym roku do  udziału zapraszają organizatorzy ze Słowacji, którzy zapraszają na uroczyste podsumowanie wraz z rozdaniem nagród na Zamku w Humennem, siedzibie Vihorlatskiego  Muzeum. Zadaniem uczestników jest przedstawienie piękna swego regionu, tradycji, życia ludzi i ich pragnień.

  Organizatorzy: Vihorlatske Osvetove Muzeum w Humennem (Słowacja), Centrum Kulturalne w Przemyślu, Egri Kulturalis Center w Egerze (Węgry)

 • 8 października, godz.13.00 – Sanktuarium Matki Boskiej Łaskawej w Lubaczowie

  Wydarzenie od:

  6. Regionalny Przegląd Chórów - Pieśni Maryjne w Lubaczowie

  Wstęp wolny

  Konkurs skierowany do chórów działających na terenie archidiecezji przemyskiej oraz diecezji: zamojsko-lubaczowskiej i rzeszowskiej. Jego celem jest pokazanie bogatej tradycji chóralnej w poszczególnych miejscowościach, a także umożliwienie pasjonatom śpiewu konfrontacji i wymiany doświadczeń z innymi chórami oraz pielęgnowanie tradycji śpiewania utworów o tematyce maryjnej.

  Organizatorzy: Centrum Kulturalne w Przemyślu, Starostwo Powiatowe w Lubaczowie, Parafia Konkatedralna w Lubaczowie, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie

 • 15 października – klub Piwnice

  Wydarzenie od:

  10. Regionalny Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej – podsumowanie

  Wstęp wolny

  W Przeglądzie Plastyki Nieprofesjonalnej uczestniczą plastycy amatorzy z powiatów: jarosławskiego, lubaczowskiego, przemyskiego i przeworskiego. Warunkiem uczestnictwa w przeglądzie jest dostarczenie 3 prac plastycznych, wykonanych w dowolnej technice, nie prezentowanych na dotychczasowych edycjach przeglądu. Podczas podsumowania nastąpi otwarcie wystawy pokonkursowej, prezentującej wybrane prace nadesłane na konkurs.

  Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu

Copyright © 2015 Centrum Kulturalne w Przemyślu | Wszelkie prawa zastrzeżone