Gala Centrum Kulturalnego - prezentacje zespołów artystycznych CK

Pierwszy dzień Gali Centrum Kulturalnego w Przemyślu za nami. Na samym początku swoje prace zaprezentowali plastycy – członkowie Klubu Plastyka Nieprofesjonalnego oraz uczestnicy warsztatów plastycznych dla dzieci i dorosłych. Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się w  Galerii „12”. Panie Helena Piaskowska i Halina Paszkowska oraz pan Rafał Kureczka podsumowali kończący się właśnie  sezon artystyczny i dziękując uczestnikom zaprosili ich do dalszej współpracy również w przyszłym sezonie. Podziękowania zarówno uczestnikom jak i instruktorom za ich twórczy wysiłek złożył także Dyrektor Centrum Kulturalnego Pan Janusz Czarski. Prace eksponowane w Galerii 12 oraz na holu CK będzie można oglądać do 10 lipca br.

Następnie w ramach Gali mogliśmy zobaczyć grupy teatralne działające przy CK w Przemyślu. Najmłodsi uczestnicy  Grupy „Mała Garderoba” zaprezentowali dwa spektakle oparte na utworach  „Wierszyki domowe” M. Rusinka oraz „Pchła Szachrajka” J. Brzechwy. Opracowane na podstawie utworu Leszka Kołakowskiego „Bajki różne” – Piękna twarz  przedstawiła młodzież z  Grupy „Garderoba”. Zobaczyliśmy także monodram „Matka Courage i jej dzieci” wg. B. Brechta w wykonaniu Alicji Kunert.  Prezentacje „Garderoby” zakończyło przedstawienie „Księżniczka Magdalena czyli Natrętny Książę” wg S. Witkiewicza. Spektakle poprzedzone były krótkimi komentarzami instruktorki i reżyserki p. Barbary Płocicy, które przybliżyły prezentowane utwory oraz działalność grup. Na zakończenie Dyrektor CK podziękował instruktorce podkreślając jej długoletni wkład w rozwój grup teatralnych działających przy CK w Przemyślu oraz wszystkim aktorom za włożony trud i pracę.

Złożeniem trzydniowej Gali Centrum Kulturalnego w Przemyślu jest przedstawienie osiągnięć wszystkich zespołów artystycznych, klubów i warsztatów, które przez cały rok pracy artystycznej pogłębiali swoje talenty i umiejętności. Gala jest więc okazją, aby wszystkie mogły pokazać się  razem.

Zapraszamy na kolejne prezentacje w dniach  22 i 23 czerwca.

Bernadetta Paczkowska

Podczas trzech czerwcowych dni w CK będzie plastycznie, teatralnie, tanecznie, cyrkowo, wokalnie i muzycznie. Zaprezentują się też wszystkie pokolenia: dzieci, dorośli i seniorzy.

Program wydarzenia prezentuje się następująco:

20.06.
godz. 16:00 /PLASTYKA/
- Klub Plastyka Nieprofesjonalnego - instr. Helena Jacyno
- Warsztaty Plastyczne dla Dzieci i Młodzieży - instr. Grażyna Dobrowolska, Rafał Kureczka
- Warsztaty Plastyczne dla dorosłych - instr. Halina Paszkowska

godz. 16:30 /TEATR/
- Grupa Teatralna "MAŁA GARDEROBA" - instr. Barbara Płocica
- Grupa Teatralna "GARDEROBA" - instr. Barbara Płocica
- Grupa Teatralna "ABOREDRAG" - instr. Barbara Płocica

21.06.
godz. 18:00 /TANIEC I ŚPIEW/
- Zespół Taneczny Koralik - instr. Dorota Pantuła-Ferlejko
- Zespół taneczny FOXAL - instr. Izabela Krygowska
- Studio Małych Form Cyrkowych - instr. Tadeusz Tłuścik
- Studio "Aga" - instr. Jacek Marcińczak, Agnieszka Marcińczak

23.06.
godz. 18:00 /MUZYKA/
- Zespół C.K.Port Przemyśl
- Zespół bluesowy SEPTBLUES
- Lwowska Kapela Ta-joj im. Kazimierza Kija-Galikowskiego
- Trio X
- Dawid Huczko Trio
- AVERAGE 65

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, na podstawie bezpłatnych wejściówek. Wejściówki można odebrać w kasie CK. Kasa czynna jest od wtorku do niedzieli 14:00 - 20:00. (Osobne wejściówki na każdy dzień imprezy).

Zapraszamy!